„Dlaczego zapisać dziecko na zajęcia tenisowe w ACT w Tarnowie?”

 

Korzyści jakie daje dziecku nauka grania w tenisa ziemnego

Naukę grania w tenisa można zacząć w każdym wieku, ale tak naprawdę najwięcej pożytku przynosi rozpoczęcie przygody z tym sportem juz w wieku przedszkolnym. Do Szkółki Tenisowej ACT w Tarnowie zapraszam dzieci już od 5 roku życia.

Istnieje szereg korzyści z uprawiania tenisa np. niewątpliwe korzyści zdrowotne jak lepsza koordynacja wzrokowo-ruchowa, lepszy balans i równowaga ciała, szybkość, wytrzymałość, elastyczność i zwinność.
Jak każde uprawianie sportu tenis korzystnie wpływa na układ odpornościowy, sercowo-naczyniowy czy mocne kości. Jest sportem „bez-kontaktowym” co sprawia, że jest jednym z bezpieczniejszych sportów.

W tym miejscu chciałbym jednak przedstawić Państwu 9 korzyści mniej znanych i mniej oczywistych, ale równie ważnych dla optymalnego rozwoju każdego dziecka.

1. Tenis dodaje dziecku pewności siebie:

Jedną z pierwszych, podstawowych rzeczy jaką dziecko się uczy podczas gry w tenisa jest ufanie sobie i swojemu instynktowi, a wiara w swoje możliwości jest kluczowa rzeczą w rozwoju każdego dziecka.
Przyjacielskie poklepanie po ramieniu, „piąteczka” od trenera, wymiana uścisku z przeciwnikiem na zakończenie spotkania (mimo przegranego meczu) budują charakter Waszego dziecka.

2. Tenis uczy odpowiedzialności i systematyczności.

Trening tenisa to nie tylko pojawianie się na zajęciach. Tenis wymaga od młodego tenisisty zaangażowania w ćwiczenia, pojawiania się na umówionych spotkaniach sparingowych, meczach oraz dawania z siebie wszystkiego na każdych zajęciach.

3. Tenis zwiększa umiejętności rozwiązywania problemów

tenis uczy rozwiązywania konfliktów

Czasami przygotowana na rozgrywkę strategia nie wychodzi tak jak było to zaplanowane. Radzenie sobie z przeciwnościami losu podczas meczu jest świetnym sposobem, aby dziecko poprawiło swoje umiejętności rozwiązywania problemów również poza kortem. Tenis uczy dziecko, aby się zatrzymać, ponownie ocenić sytuacje, zastosować nowa strategię i wygrać. Tenis uczy również radzenia sobie ze złością bez okazywania agresji, co jest zwłaszcza ważne w przypadku młodszych dzieci. Jako trener wiem, że negatywne emocje pogarszają osiągnięcia na korcie, dlatego podpowiadam dziecku jak sobie z nimi poradzić. Dziecko z taką umiejętnością wykorzystuje ją również poza kortem.

4. Tenis uczy dziecko postawy FAIR PLAY

Może to być oczywiste, ale nauka postępowania Fair Play ma ogromne znaczenie i w życiu i w tenisie. Wasze dziecko grając w tenisa nauczy się postawy cechującej się przestrzeganiem przepisów i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów czy oszustw. Tenis nauczy Wasze dziecko traktowania przeciwnika z szacunkiem i grania z honorem.

5. Tenis poprawia siłę psychiczną

Ponieważ tenis jest sportem opartym na kątach, geometrii i fizyce, dlatego, aby być lepszym od przeciwnika Wasze dziecko rozwinie zdolność strategicznego myślenia i nauczy się opracowywać grę mentalną, co w przyszłości przeniesie się na pozostałe aspekty jego życia.

6. Tenis uczy poświęcenia się, zaangażowania i dyscypliny

Aby być dobrym w tenisie Wasze dziecko będzie musiało dużo ćwiczyć. Trenując, Wasza pociecha rozwinie zdolność do pełnego zaangażowania się, aby osiagnosc wybrany cel, wygrać mecz, turniej. Przestrzeganie ustalonych zasad gry, wykonywanie poleceń i akceptacja moich (jako trenera) decyzji uczy zdyscyplinowania. To nie przypadek, że uczestnictwo w zajęciach sportowych jest często związane z wyższymi osiągnięciami w nauce w szkole.

7. Tenis poprawia umiejętności społeczne

tenis uczy rozwiązywania konfliktów

Tenis to sport, który wymaga umiejętności społecznych. Zapisując dziecko na zajęcia tenisowe do Szkółki Tenisowej ACT dajecie mu Państwo poczucie przynależenia do grupy i szanse na poznanie nowych kolegów, innych niż ci ze szkoły. Często takie przyjaźnie trwają całe życie. Mnóstwo korzyści przynosi również regularna interakcja z trenerem. Grając w debla dziecko poznaje znaczenie bycia częścią zespołu. Zespól nie odniesie sukcesu bez współpracy, nie ważne jak dobrze grają jego poszczególni członkowie. Kluczem jest tu wzajemna komunikacja i zrozumienie że w słowie drużyna nie ma sylaby „ja”. To ważna lekcja dla dziecka.

8. Tenis uczy strategii.

Podczas gry w tenisa, aby wygrać każdy potrzebuje dobrej strategi. Ta lekcja z łatwością przenosi się do życia poza kortem. Dzieci grające na turniejach często nie znają ani mocnych ani słabych stron swoich przeciwników. Znają natomiast swoje możliwości i swoje najlepsze uderzenia. Bazując na tym mogą rozegrać zwycięski mecz.

9. Tenis uczy uczciwości

Na turniejach mniejszej rangi nie ma sędziów. Oznacza to, że dzieci same zgłaszają auty, wygrane piłki i liczą punkty. Dzięki temu dzieci uczą się bycia szczerym i uczciwym, nie tylko na korcie

Jak widać, nauka tenisa to świetny sposób aby wspomóc rozwój Waszej pociechy i nauczyć ją cennych umiejętnści życiowych.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą - proszę o kontakt:

 519 462 287

Dodano: 09.10.2016